Łączna liczba wyświetleń

poniedziałek, 25 lipca 2016

UZDROWIENIE AUGUSTINY MOURETTE POBŁOGOSŁAWIONEJ NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM

Wielu ludzi, którzy za ziemskiego życia Jezusa prosili o uzdrowienie, zostało wysłuchanych. Jezus, który powstał z martwych, żyje, słucha naszych próśb i zanosi je do Ojca.
YOUCAT 478

Po zawarciu konkordatu między Napoleonem i Ojcem Świętym w 1802 roku, kościoły we Francji zostały ponownie otwarte. Wydarzenie to zbiegło się z obchodami dnia Bożego Ciała, przypadającego akurat w dniu patrona małej wioski Creteil. Z tego powodu przygotowywano tam specjalne uroczystości, upiększając kościół oraz dekorując drogę procesji bukietami kwiatów. Właśnie w czasie tych przygotowań, dziewczyna imieniem Henrietta Crete rozmyślała o scenie ewangelicznej, w której przynoszono chorych na drogę po której przechodził Chrystus. Pomyślała ona, że przecież miłosierdzie Zbawiciela jest takie samo także w naszych czasach i przygotowała pewien plan, wtajemniczając w mego swe koleżanki.

Otóż znajoma tych dziewcząt, Augustina Mourette, córka handlarza winami, od osiemnastu miesięcy złożona była paraliżem i w dodatku nie mogła mowić. W uroczystym dniu święta Bożego Ciała koleżanki ubrane na biało udały się do chorej Augustiny. W domu ubrały ją w jej odświętną sukienkę i przeniosły na krześle inwalidzkim do ołtarza ustawionego na ulicy. Kiedy nadeszła procesja i kapłan z Najświętszym Sakramentem, dziewczęta uklękły wokół chorej, gorąco modląc się o łaskę uzdrowienia. Kapłan zauważywszy tę niezwykłą scenę zbliżył się do chorej i udzielił jej błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. W chwilę potem, na oczach wszystkich wiernych, chora podniosła się z krzesła o własnych silach i uklękła przed Boskim Lekarzem. Augustina Mourette otrzymała łaskę całkowitego uzdrowienia.

Joan Carroll Cruz, Cuda eucharystyczne. Eucharystyczne fenomeny w życiu świętych, 
EXTER, Gdańsk 2009, s. 217-218.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz